Záclony do obýváku

Záclony tvoří tradiční součást našich domácností už po řadu generací, pojďme proto poodhalit závoj plný rad ohledně jejich koupě a dost možná i rozjitřit vaši fantazii, která vám pak nepochybně pomůže vybrat ten pravý kousek zrovna pro váš byt či dům.

Záclony pro obývák

Záclony pro obývák

V obývacím pokoji bude podle papírových předpokladů trávit vaše rodina zdaleka nejvíce času, samosebou tím pádem jde o nejreprezentativnější část našeho obydlí. I proto bychom měli dbát především na kvalitu materiálu, z něhož jsou závěsy zhotoveny a nešetřit finančními prostředky. Nejen my sami, ale i naše četné návštěvy budeme již zdálky vidět jakoukoliv nedokonalost způsobenou špatným ušitím nebo obecně horší kvalitou.

Pokud nevíte, jaký odstín vybrat, je řešení velmi jednoduché. Nechte si poslat vzorek záclony, případně několik takových vzorků a můžete vesele odhadovat a vybírat, co se do vašeho bytu či domu nejlépe hodí. Výběr záclon do našeho obydlí pak musíme sladit i s designem závěsů. Naprosto nejvhodnějším řešením je pozvání designéra do našeho bytu či domu, který přinese desítky ba stovky různých vzorků a můžeme dostat i mnoho cenných rad.

Jaký bude nejlepší způsob ušití pro naše nové záclony a jakou pro ně máme vybrat garnýž? Designér nám přímo u nás doma ochotně poradí a kromě toho také provede zaměření, které pak nemusíte pracně dělat vy sami.

V případě záclon do obýváku se hodí využívat jedné zásady. Čím jsou záclony delší, tím lépe. Vypadají elegantněji a interiér pak působí i moderněji. Záclony musíme vybírat i s ohledem na vybavení našeho obývacího pokoje. Jiné se totiž samozřejmě hodí ke starožitnému nábytku a jiné vybereme do moderněji uzpůsobeného obýváku.

Příjemně pak vyhlíží i záclony svázané bočními úvazy nebo zdobené volánky či bordurami. Na rozdíl od volně visících a vpravdě jednoduchých záclon působí nepochybně mnohem elegantněji. Čím pestřejší vybavení našeho obýváku je, tím by měly být použité záclony umírněnější a jednodušší a naopak.

Doba, kdy plnily záclony do obýváku spíše praktickou funkci, jsou naštěstí nenávratně pryč. Odešla doba jasně bílých, jen lehce prošívaných záclon, modernější interiéry totiž požadují něco úplně jiného. Ať už jsou záclony průhledné nebo poloprůhledné, je třeba dbát na kvalitní design. Aktuálním velkým hitem jsou například takzvané provázkové záclony.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>